8-ми протест Аман апелира собраниска расправа за регулаторна

Posted: Октомври 3, 2012 in Инфо

Граѓанската иницијатива АМАН побара пратениците под итно да отворат надзорна расправа за работата на регулаторната комисија и со тоа да докажат дека го штитат интересот на народот.

Незадоволни се што иницијативата е заглавена во собранието. Денеска АМАН револтот од серијата поскапувања го искажа пред ЕВН.

Граѓаните и понатаму се жалат дека скапата струја најмногу удрила по нивните џебови.

Освен неколку гранкови синдикати поддршка за АМАН дојде и од независниот новинарски синдикат, здружението за социјална правда ЛЕНКА и Македонската платформа против сиромаштија. Со протести ќе продолжат се додека не им бидат исполнети барањата.

Извор: 24 Вести

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s