11-ти протест -Аман не престанува со протести додека не собере 10.000 потписи

Posted: Октомври 27, 2012 in Инфо

Од граѓанската иницијатива Аман велат дека нема да престанат со протести против поскапувањата додека не соберат 10 илјади потписи за враќање на ефтината тарифа и укинување на одлуката за плаќање на парно за граѓаните кои се исклучени.

Извор:24 Вести

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s