Контра-демонстранти со закани сакаат да ги прекинат протестите на АМАН во Скопје

Posted: Ноември 3, 2012 in Инфо

Организирана група на контра демонстранти кои пристигнале со џип им упатиле низа закани на граѓанската иницијатива АМАН која моментално протестира пред седиштето на регулаторната Комисија- објави ПлусИнфо.

Очевидци телефонски за Плусинфо изјавиле дека група од контра-демонстранти, организирано со џип пристигнала на местото каде се одржуваат протестите на АМАН и преку посредник, испратила порака до нив да ги прекинат протестите со зборовите „Да ве нема!“.

Групата на контра-демонстранти била подготвена и физички да се пресмета со демонстрантите од АМАН.

За настанот АМАН ја информирала и полицијата која дошла на увид а дел од контра-протестантите сеуште биле таму и упатувале низа пцости и закани а држеле и транспаренти со фотографии на Радмила Шеќеринска.

Sky,mk

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s