„АМАН“, денеска 13 пат по ред протестираше против поскапувањето на струјата и парното.

Posted: Ноември 10, 2012 in Инфо

На протестот кој започна пред Регулаторната комисија и заврши пред Владата протестантите носеа и фенер за да може, како што беше изјавено, полесно да се најде одговорот на нивното прашање зошто Владата не ја заврши процедурата за да може Државната изборна комисија (ДИК) да им овозможи собирање на 10.000 потписи за промена на Законот за енергетика. На протестот на „АМАН“ денеска им се придружија и стечајни работници.

Извор Плусинфо.мк

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

Connecting to %s